Seoul Semiconductor wprowadził na rynek oświetlenie, maksymalnie zbliżone do światła słonecznego, które uzyskało certyfikat ochrony wzroku w kategorii RG-1 i zostało uznane za zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa.
System certyfikacji oparty jest na analizie bezpieczeństwa długości fal emitowanych przez diody LED. W Europie, gdzie na bezpieczeństwo oświetlenia kładzie się duży nacisk, posiadanie certyfikatu ochrony wzroku jest niezwykle istotne, a produkty sklasyfikowane jako należące do kategorii RG-3 (zagrożenie dla wzroku w razie bezpośredniego patrzenia na źródło światła) lub niższej muszą być oznaczone odpowiednią etykietą ostrzegawczą.
Produkty SunLike zostały zaliczone do kategorii RG-1 dzięki naturalnemu światłu emitowanemu przez diody LED z wykorzystaniem technologii TRI-R firmy Toshiba Materials. Do kategorii RG-1 zaliczane są bezpieczne źródła światła niestanowiące zagrożenia biologicznego, także w życiu codziennym.
Warto zaznaczyć, że certyfikat w kategorii RG-1 został po raz pierwszy przyznany w odniesieniu do pojedynczych źródeł światła o mocy 25 W.
Zainteresowanie wpływem światła na zdrowie znacznie wzrosło dzięki przyznaniu Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny prof. Jeffreyowi C. Hallowi z Uniwersytetu Stanu Maine, prof. Michaelowi Rosbashowi z Uniwersytetu Brandeisa oraz prof. Michaelowi Youngowi z Uniwersytetu Rockefellera za ustalenie związku przyczynowego pomiędzy istnieniem biorytmów a zdrowiem człowieka. Dzięki temu naturalne oświetlenie LED SunLike, które otrzymało certyfikat bezpieczeństwa w kategorii RG-1, znalazło się w centrum uwagi jako oświetlenie nowej generacji.
– Dzięki ledowym produktom SunLike otwieramy epokę zdrowego oświetlenia światłem naturalnym, najbliższego widmu światła słonecznego, którym ludzie cieszą się od tysięcy lat – powiedział dr Kibum Nam, kierownik centrum badawczo rozwojowego firmy Seoul Semiconductor oraz dyrektor ds. technologii.
Seoul Semiconductor zaprezentował SunLike Series podczas Professional Lighting Design Conference (PLDC 2017) w listopadzie br. w Paryżu.
Więcej informacji w numerze 4/2017 czasopisma Oświetlenie LED. Zaprenumeruj