SunLike – przełomowa technologia LED

29 czerwca 2017
SunLike – przełomowa technologia LED

Firma Seoul Semiconductor we współpracy z Toshiba Materials opracowała nową technologię LED, która umożliwia tworzenie oświetlenia ściśle odpowiadającego naturalnemu światłu słonecznemu.

Dzięki połączeniu opatentowanej technologii LED firmy Seoul Semiconductors z technologią fosforową firmy Toshiba Materials TRI-R, diody SunLike zapewniają nową jakość oświetlenia o spektrum światła zbliżonym do naturalnego światła słonecznego.

Redakcja kwartalnika „Oświetlenie LED” uczestniczyła w światowej premierze SunLike podczas  konferencji prasowej we Frankfurcie w Niemczech w dniu 26 czerwca 2017 r.

SunLike Series są zaprojektowane tak, aby dostarczały światło ściśle odpowiadające naturalnemu światłu słonecznemu, dzięki czemu zapewniają oświetlenie zoptymalizowane pod kątem cyklu okołodobowego człowieka.

Zastosowanie

Diody SunLike znajdą zastosowanie przede wszystkim w obiektach handlowych, gdzie bardzo ważne jest dokładne odwzorowanie barw, co umożliwi zaprezentowanie produktu dokładnie tak, jak będzie on wyglądał w świetle dziennym. Sprawdzą się np. w galeriach handlowych, w przymierzalniach, w salonach jubilerskich, a także w muzeach lub salonach kosmetycznych.

Seoul Semiconductors spodziewa się w pierwszej kolejności zamówień od producentów opraw i lamp LED, które znajdą zastosowanie w miejscach wymagających wysokiej jakości oświetlenia.

Kolejnym etapem będzie zastosowanie SunLike w produktach LED przeznaczonych na rynek oświetlenia komercyjnego.

Produkty SunLike Series są już dostępne na rynku polskim.

Szczegółowe informacje o produkcie: http://www.seoulsemicon.com/en/technology/Sunlike/

 

Więcej o przełomowej technologii w nr 3/2017 „Oświetlenia LED”. Zaprenumeruj.