Rekordowe przychody w branży LED

31 października 2017
Rekordowe przychody w branży LED

Firma Seoul Semiconductor przedstawiła skonsolidowane przychody za III kwartał w wysokości 305 mld KRW.

Wzrost przychodów wynika ze zwiększonej sprzedaży technologii: Acrich MJT, Wicop, UCD oraz filament LED. Ponad jedna trzecia klientów firmy, działających w branży oświetleniowej, stosuje produkty Acrich MJT. Zgodnie z planami Soeul Semiconductor technologia Acrich MJT ma stanowić ponad 50% sprzedaży oświetlenia ogólnego w przyszłym roku.

Z kolei diody typu filament stają się coraz popularniejsze na rynku oświetlenia dekoracyjnego.

Zysk operacyjny spółki za III kwartał w wysokości 30,6 mld KRW oznacza wzrost o 27% w porównaniu z analogicznym kwartałem zeszłego roku oraz 54% w ujęciu rocznym.

Seoul oczekuje, że nowa fabryka w Wietnamie oraz wdrożenie inteligentnych systemów produkcji przyczynią się do wzrostu innowacji w kolejnych latach.

Firma prognozuje przychody za IV kwartał na poziomie 270 do 290 mld KRW. Wartość ta jest dosyć wysoka, biorąc pod uwagę wyjątkowe wyniki za III kwartał oraz fakt, że IV kwartał to dla producentów czas poza sezonem.

Dyrektor finansowy firmy, Sangbum Kim, stwierdził, że SunLike, nowa technologia LED, która wytwarza światło ściśle odpowiadające spectrum naturalnego światła słonecznego zaprezentowana na konferencji prasowej we Frankfurcie w czerwcu br., została bardzo dobrze przyjęta przez klientów z całego świata. Kim stwierdził również, że przedsiębiorstwo zamierza skupić się na ochronie swoich klientów poprzez dalszy rozwój technologii LED oraz zabezpieczanie własności intelektualnej.

www.seoulsemicon.com