Darmowa aplikacja do testowania sterowników

12 stycznia 2017
Darmowa aplikacja do testowania sterowników

Krakowska firma Enterius udostępniła darmową aplikację do adresowania i testowania sterowników EC-133MB.

 

Zdobywają one coraz większą popularność ze względu na łatwą współpracę z powszechnie wykorzystywanymi w automatyce sterownikami PLC, na których coraz częściej tworzy się automatykę domową. Większość sterowników PLC posiada wbudowaną obsługę protokołu Modbus, a ich cena jest mocno konkurencyjna w stosunku do dedykowanych systemów Smart Home. Sterowniki LED RGB EC-133MB produkowane przez Enterius bezpośrednio komunikują się po protokole Modbus. Tym samym nie wymagają żadnych dodatkowych bramek ani interfejsów do pracy.

 

Specyfika protokołu Modbus nie pozwala na adresowanie sterowników LED EC-133MB w finalnej instalacji (gdy jest ich więcej niż jeden). Trzeba zatem każdy sterownik podłączyć osobno do magistrali i zaadresować. Ponadto nie każdy sterownik PLC lub system Smart Home pozwala na wysyłanie całkiem dowolnych komend Modbus. Dlatego aby ułatwić instalatorom adresowanie sterowników EC-133MB firma stworzyła darmową, dedykowaną aplikację dla systemów Windows. Aplikacja nadaje się także do testowania działania sterowników już w finalnej instalacji. Co więcej można nią także zrealizować proste, robocze sterowanie oświetleniem LED z komputera do czasu pełnego zaprogramowania finalnego systemu sterowania danego obiektu.

 

Enterius Modbus Configurator współpracuje z konwerterami USB-Modbus EC-4MB produkcji Enterius lub z dowolnym innym konwerterem widzianym przez system Windows.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://enterius.eu/