Doskonałe odwzorowanie kolorów

5 maja 2017
Doskonałe odwzorowanie kolorów

Luksusowy salon krawiecki Popper z Pragi zainstalował w swoich przymierzalniach wyjątkową technologię Philips LED Crisp White, dzięki której uzyskał dokładne odwzorowanie kolorów oferowanej odzieży.

Dodatkowo klientki zakładu mają możliwość przymierzania kreacji przy dowolnie dobranym oświetleniu. Jeden przycisk pozwala łatwo wybrać oświetlenie w przymierzalniach od idealnej reprodukcji światła dziennego aż po delikatne światło wieczorne lub pokojowe. Aby osiągnąć ten efekt, zastosowano technologię Philips AmbiScene.

Badania pokazują[1], że właściwy dobór światła ma pozytywny wpływ na zachowania konsumentów, a głównym powodem zwrotów zakupionych ubrań jest to, że w domach wyglądają one inaczej niż w sklepie.

Badania[2] pokazują też, że nawet 60 proc. decyzji o zakupie podejmowanych jest jeszcze w przymierzalni. To, jak klient widzi się w przymierzalni i jak się wtedy czuje, ma kluczowe znaczenie. Chcemy dokładnie zobaczyć, jak leżą na nas wybrane ubrania, żeby mieć pewność, że podejmujemy właściwą decyzję. Światło ma na nas ogromny wpływ – np. poprzez unikanie tworzenia nienaturalnych cieni.

Oświetlenie wdrożone w salonie krawieckim pozwala na stworzenie różnorodnych scen na stosunkowo małej przestrzeni – powiedział Martin Vítek, specjalista w Philips Lighting.

Do osiągnięcia tego efektu użyliśmy wyjątkowych technologii oraz Philips LED Crisp White, które podkreślają kolory, a więc rzecz absolutnie kluczową przy wyborze stroju. Kolory materiałów oraz doskonałe wykonanie muszą być przede wszystkim odpowiednio wyeksponowane – podkreślił Vítek.

Pod względem oświetlenia przymierzalnie są zawsze najbardziej zaniedbanymi miejscami w sklepach. Pracujemy dla wymagających klientów i nie możemy sobie na takie niedopatrzenie pozwolić. Właściwe oświetlenie jest kluczem do dobrej prezentacji materiałów oraz gotowych kostiumów. To narzędzie w naszej pracy. Dlatego też zaufaliśmy ekspertom z Philips Lighting – tłumaczy Eva Matějková, właścicielka salonu Popper. – Stworzenie przyjemnego otoczenia zachęca klientki do przymierzania kolejnych kreacji i wpływa na ich decyzję o zakupie.

Wysokiej jakości oświetlenie jest ważne również w pozostałych częściach salonu. Centrum naszej pracy jest stół krawiecki, który trzeba jasno i dokładnie oświetlić, nie tworząc nawet najmniejszych cieni, gdyż tutaj naprawdę liczą się milimetry. W tej części zainstalowano technologię Philips LED Crisp White. W podobny sposób należało oświetlić każde stanowisko z maszyną do szycia. Jednocześnie jednak światło nie może drażnić oczu, bo pracując nad każdą kreacją, personel salonu spędza nad stołami krawieckimi całe godziny.

Jakość ważna jest też przy wyborze właściwych materiałów i akcesoriów, takich jak guziki. Tutaj wybór kolorów potrafi zadecydować o sukcesie, oświetlenie musi więc wiernie ukazywać barwy.

Zainstalowany system oświetlenia został doceniony przez pracowników oraz klientki salonu Popper.

[1] Philips RetailScene Magazine by Philips Lighting.

[2] Research done by Shoppercentric for Philips Lighting in 2014.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED