Kreowanie przestrzeni przy pomocy oświetlenia

3 sierpnia 2022
Kreowanie przestrzeni przy pomocy oświetlenia

Światło wywołuje w nas emocje, towarzyszy nam w każdej chwili. Jest tą dyskretną obecnością, która bez pytania staje się bohaterem wszystkich możliwych scen. Maksyma dyskrecji i elegancji przekazywana jest w każdej z kolekcji znajdujących się w nowym katalogu LEDS C4 o charakterze dekoracyjnym oraz architekturalnym.

Kolekcje LEDS C4 mają na celu stworzenie otoczenia z projektem oświetlenia, który dodaje wartości przestrzeni i jest zgodny ze stylem i zamierzoną atmosferą.  Firma jest świadoma znaczenia dobrego klimatu we wnętrzach naszych domów, biur, prywatnych firm, w miejscach publicznych, na zewnątrz, w szpitalach, a nawet na łodziach. Ponadto lampy LEDS C4 są inteligentne lub wyposażone w systemy łączności i mogą być zintegrowane z projektami oświetleniowymi, aby stworzyć dynamiczne światło, które dostosowuje się do potrzeb każdej chwili.

Prolix, styl i elegancja

Prolix

Współczesność, styl i kontrola kąta padania światła to filary, na których opiera się propozycja projektantów z Nahtrang Studio. Prolix nie tylko szczyci się fasetowaną sylwetką, ale ma również duże zalety techniczne dzięki zaawansowanej optyce, która umożliwia regulację kąta świecenia w celu uzyskania pożądanego efektu świetlnego. Jest dostępna w wersji podwieszanej oraz jako plafon, w wykończeniu złotym i czarnym.

 

Candle – wariacja na temat klasyki teraz w wersji XXS

Candle

Ta delikatna oprawa zaprojektowana przez Benedito Design jest wariacją na temat klasycznego żyrandolu. Wiązka światła tworzy i podkreśla przestrzenie, w których się znajduje, dając ciepłą i naturalną atmosferę. Candle jest kompletną rodziną o różnych wymiarach, możliwościach kompozycyjnych, wykończeniach i akcesoriach dekoracyjnych, które pozwalają na różnorakie rozwiązania. W 2022 r. LEDS C4 prezentuje nam jej mniejszą wersję z korpusem o wysokości 16,2 cm, w porównaniu do wersji zwykłej, mającej 31,6 cm wysokości, oraz o wykończeniu w czerni i złocie.

Nude – piękno nagiej i kompletnej konstrukcji

Nude

Oprawa Nude jest prosta i piękna. Lampa, zaprojektowana przez Nahtrang Studio w swojej pozornej prostocie oferuje wszystko, co niezbędne do uzyskania wysokiej jakości oświetlenia w aż trzech wersjach: kinkietu – w formacie wpuszczanym lub natynkowym, lampy podłogowej i lampy nablatowej – z podstawą lub z zaciskiem do lampki biurkowej.

Tubs Modular – modułowość i personalizacja

Tubs Modular

Celem modułowej oprawy Tubs jest ustrukturyzowanie przestrzeni w poetycki sposób poprzez linearne formy oraz grę z przestrzenią i światłem. Jej komponenty pozwalają na mnogość kombinacji, dlatego Tubs jest żywym elementem, który może rozrastać się w nieskończoność, od najprostszych instalacji po wielkie przestrzenie architektoniczne. Idealna równowaga pomiędzy oświetleniem technicznym i funkcją dekoracyjną.

Deltatrack – dekoracyjna szyna modułowa

Deltatrack

Deltatrack oferuje wszystkie zalety konwencjonalnej szyny, ale z wyraźną wizją dekoracyjną. Opcja ta została opracowana, aby móc spełniać różne potrzeby dzięki prostemu systemowi montażu oraz nieograniczonym projektom wystroju modułowego.

 Sam – blok optyczny z trzema użytecznymi pozycjami

Sam

Elegancja, osobowość i wszechstronność trybów pracy w jednym profilu bez zbędnego zamieszania. Kolekcja Sam została pomyślana do oświetlania ciągów komunikacyjnych ze ściany tak, aby sprawnie i łatwo dopasowywać się do potrzeb oświetleniowych każdej przestrzeni. Dzięki korpusowi o niewielkiej głębokości instalacja oprawy odbywa się natynkowo i nie wymaga wpuszczania. Potrzeby oświetleniowe mogą się zmieniać ze względu na różne czynniki, takie jak przedziały czasowe, potrzeba stworzenia różnych stref w tej samej przestrzeni lub potrzeba oświetlenia większych lub mniejszych obszarów. Mając na uwadze ten aspekt Sam posiada łatwy w obsłudze mechanizm wewnętrzny, który pozwala na regulację odległości bloku optycznego od klosza, tworząc w ten sposób różne poziomy oświetlenia w zależności od tego, ile metrów podłogi chcemy oświetlić.