Oświetlenie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

8 listopada 2021
Oświetlenie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Ponad 7,5 tysiąca lamp ledowych wyprodukowanych w Wielkopolsce oświetli jeden z najnowocześniejszych szpitali pediatrycznych. Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka zostało wyposażone w energooszczędne oświetlenie ledowe wyprodukowane przez firmę Lena Lighting.

Otwarcie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka planowane jest w pierwszym kwartale 2022 roku. Będzie to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Nowy szpital dziecięcy został wyposażony w wiele innowacyjnych udogodnień takich jak poczta pneumatyczna, czy zautomatyzowana apteka. Najnowszej technologii użyto tu także do oświetlenia obiektu, które zapewnił polski producent z Wielkopolski, firma Lena Lighting.

Zarówno w budynku jak i na zewnątrz zamontowano energooszczędne oświetlenie wyposażone w moduły LED nowej generacji. W sumie ponad 7,5 tysięcy opraw ledowych, w tym specjalistyczne lampy LABO do sterylnych pomieszczeń szpitalnych, a także sztandarowe produkty Lena Lighting – jak oprawa Tytan, czy naświetlacze Quest i Flato. W szpitalu znajdzie się też wiele efektownych wzorów polskiego producenta: lampy Terra, Lungo, Piatto, SQ 600 czy Arto.

– Jesteśmy dumni, że nasze lampy rozświetlą jeden z najważniejszych obiektów w Wielkopolsce. Motywem przewodnim Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka jest woda i podwodny świat. Nasze oświetlenie musiało się oczywiście wpisać w charakter obiektu, ale przede wszystkim zapewnić wymagane normy dotyczące funkcjonalności, parametrów świetlnych i energooszczędności – mówi Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu Lena Lighting. Niektóre z produktów musieliśmy dostosować indywidualnie. Tak było np. z lampą zamontowaną przed wejściem głównym. Przygotowaliśmy tu specjalną wersję lampy INDUSTRY IP66 LED o długości 2,87 m i podwyższonej szczelności. Ten projekt jest dla nas szczególnie ważny i bardzo się cieszymy, że to nasze produkty będą służyć małym pacjentom. Wiemy przecież, że dobre oświetlenie może pozytywnie wpływać na samopoczucie, nastrój, a nawet zdrowie – dodaje Marzena Lesińska.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED