Profesjonalne oświetlenie mroźni

31 maja 2019
Profesjonalne oświetlenie mroźni

Włoski producent oświetlenia dostarczył oprawy do mroźni PAGO. Firma Beghelli odpowiadała za modernizację instalacji oświetlenia we wszystkich magazynach należących do firmy realizującej kompleksowe projekty logistyczne w zakresie produktów mrożonych. Beghelli zmodernizowało już cztery hale magazynowe, w których łącznie zostało wykorzystanych ponad 2300 opraw LED z segmentu oświetlenia przemysłowego, awaryjnego oraz biurowego.

Chociaż specyfika oświetlania mroźni nie różni się znacznie od projektowania oświetlenia w tradycyjnym magazynie, to muszą zostać spełnione dodatkowe kryteria, które zapewnią bezpieczeństwo. Oprócz odporności na niskie temperatury sięgające nawet -40 C oprawy powinny także charakteryzować się wydajną i bezawaryjną pracą.

W chłodniach i mroźniach najważniejsze jest utrzymanie stałej i wymaganej temperatury, która sprzyja magazynowaniu produktów spożywczych. Chociaż do zadań urządzeń chłodniczych należy utrzymywanie żądanej temperatury, mogą one pracować nieefektywnie poprzez stałe zyski ciepła, które emitowane są m.in. przez instalacje oświetleniowe.

Modernizacja oświetlenia tradycyjnego na nowoczesną technologię LED to nie tylko oszczędność na poziomie rachunków za energię elektryczną, lecz także wyeliminowanie wytwarzania ciepła, które negatywnie wpływa na magazynowane produkty.

Inwestycja: PAGO (hala w Gdańsku, Bieniewie, Grodzisku Wielkopolskim, Gnatowicach)

Wykorzystane oprawy/systemy: Acciaio Eco LED, HLED, Logica, system centralnej baterii

Generalny wykonawca: Mateusz Żak – Alfa Electric

Projekt oświetlenia: Grzegorz Wyszyński oraz Jarosław Janik – Beghelli-Polska

Zaprenumeruj Oświetlenie LED