Szklarniowe oświetlenie LED

6 marca 2019
Szklarniowe oświetlenie LED

Signify przedstawił nowy pomysł na szklarniowe kompaktowe oświetlenie sufitowe górne w ramach portfolio Philips GreenPower LED. Ten kompaktowy, pasywnie chłodzony system oświetlenia sufitowego górnego LED stanowi dedykowany zamiennik dla oświetlenia HPS, który kompatybilnie wpasowuje się w istniejące instalacje elektryczne HPS oraz konstrukcje kratownicowe szklarni. Głównym celem wprowadzanego rozwiązania oświetleniowego jest ułatwienie producentom szklarniowym przejścia na oświetlenie LED jako sposobu na zwiększenie wydajności ich upraw lub ograniczenie zużycia energii na szklarni.

W porównaniu ze światłem HPS o mocy 1000W kompaktowe oświetlenie sufitowe górne Philips GreenPower LED produkuje taką samą ilość światła zużywając o 40% mniej energii i wytwarzając bardzo niewiele ciepła radiacyjnego. Pozwala to ogrodnikom bardziej niezależnie sterować temperaturą i doświetlaniem, a tym samym – efektywniej kontrolować klimat panujący w szklarni. W porównaniu z kolei do światła HPS o mocy 600W nowy energooszczędny kompakt LED produkuje 80% więcej światła, zużywając tę samą ilość energii elektrycznej co jego konwencjonalny poprzednik.

Wielu ogrodników poszukuje łatwego sposobu przejścia na oświetlenie LED by skorzystać z płynących zeń korzyści, takich jak m.in. wyższy plon, poprawa jakości uprawy i zwiększona przewidywalność wysokości produkcji. Zazwyczaj życzeniem jest by osiągnąć to w oparciu o dotychczasowe szklarnie i system oświetleniowy montowany na istniejących kratownicach. Dlatego z wielką radością mogę powiedzieć, że właśnie pracujemy nad naprawdę solidnym rozwiązaniem, wyróżniającym się minimalnym zasłanianiem zewnętrznego światła słonecznego oraz brakiem potrzeby aktywnego schładzania, co pozwoli w pełni korzystać ze wszystkich zalet płynących z zastosowania oświetlenia sufitowego górnego LED dla szerokiej gamy światłolubnych upraw – powiedział Udo van Slooten, Business Leader Horticulture w Signify. „W aktywnej współpracy pomiędzy specjalistą od roślin, menadżerem projektu oraz inżynierem ds. wdrożeń, opracowane zostanie optymalne oświetlenie dostosowane do Twojej szklarni.”

Łatwe dopasowanie przy niskich kosztach instalacji

Nowy moduł kompaktowy LED jest opracowywany tak aby bez trudu wpasowywał się w istniejące elektryczne instalacje HPS oraz konstrukcje kratownic szklarni, ułatwiając ogrodnikom przejście od HPS do oświetlenia górnego diodowego w systemie FULL LED lub też stworzenie rozwiązania hybrydowego łączącego oba systemy oświetleniowe. Ta nowa koncepcja pozwala ogrodnikom na elastyczność w zwiększaniu intensywności światła dla konkretnej uprawy albo – alternatywnie – na poszerzenie doświetlanego obszaru uprawy przy takim samym bądź mniejszym poborze energii elektrycznej jak uprzednio.

Jako rozszerzenie istniejącego programu Philips GreenPower LED toplight, komercyjne wprowadzenie na rynek kompaktowego oświetlenia górnego sufitowego Philips GreenPower LED planowane jest na jesień 2019.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED