Wyjątkowa metamorfoza zabytku

7 marca 2017
Wyjątkowa metamorfoza zabytku

Firma ES-SYSTEM dostarczyła oprawy oświetleniowe do zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań projektowych i oświetleniowych udało się zachować oryginalną, unikatową bryłę wilii i jednocześnie nadać jej nowoczesny charakter. Po remoncie budynek odzyskał dawny blask. W realizacji wykorzystano oprawy oświetleniowe, które podkreślają walory architektoniczne budynku, jednocześnie uwypuklając jego wyjątkowość. Projekt rewitalizacji otrzymał II nagrodę w kategorii Rewitalizacja w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze 2016.

Odpowiednio dobrane, wysokiej jakości, oświetlenie jest w stanie podkreślić wyjątkowy charakter miejsca, uwypuklić jego najważniejsze elementy. W ES-SYSTEM tworzymy oprawy dostosowane do funkcji każdej przestrzeni, a dzięki połączeniu w projekcie opraw, odpowiednich źródeł światła i funkcji optycznych jesteśmy w stanie zaspokoić oczekiwania wymagających klientów. W przypadku willi Neumana dzięki odpowiednio dobranym oprawom stworzyliśmy idealne tło, oddające niepowtarzalny klimat willi – mówi Rafał Gawrylak, prezes spółki ES-SYSTEM.

Efektowne oświetlenie uwypukla piękno zabytku

Rewitalizacja zabytkowej Willi Neumana w Gliwicach odbyła się z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz. Jednocześnie w projekcie wykorzystano biel, szkło i drewno, które dodały miejscu nowoczesnego charakteru. Do takiego wykończenia idealnie wpasowały się oprawy wykorzystujące LED-owe źródła światła LUNA LED i OPPOSITE LED, które dają równomierne, doskonale rozproszone światło. Dodatkowo oprawy Luna LED mogą przyjąć dowolny, stworzony na potrzeby inwestycji kształt, co daje nieograniczoną możliwość aranżacji. Dzięki temu system pasuje do każdego rodzaju wnętrz, nadając im niespotykany charakter. Dodatkowo wbudowane w szklaną klatkę schodową oprawy Systemu ERA LED stworzyły wyjątkową, nowoczesną kompozycję.

Parking i plac przed budynkiem zostały efektownie oświetlone. Elementy oświetlenia architektonicznego elewacji, zwłaszcza w nocy, uwypuklają piękno odrestaurowanego budynku.

Willa Neumanna w Gliwicach to niezwykły obiekt wybudowany na początku XX wieku. W budynku przeprowadzono remont na szeroką skalę, z dbałością o zachowanie historycznego wyglądu i zabytkowych elementów wystroju wnętrz.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED