Budowa zakładu produkcyjnego w Argentynie

26 kwietnia 2017
Budowa zakładu produkcyjnego w Argentynie

W pierwszych dniach kwietnia br. władze firmy LUG SA podpisały umowę na budowę zakładu produkcyjnego w Argentynie. Nowy zakład powstanie w argentyńskiej prowincji Misiones we współpracy z tamtejszym parkiem przemysłowym, Parque Industrial Posadas SAPEM. W obiekcie, w którym produkowane będą oprawy oświetleniowe LUG, zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób.

W ciągu kilku dni przysłowiowa łopata zostanie wbita w ziemię i rozpocznie się budowa, której planowane zakończenie powinno nastąpić nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac – powiedział prezes Zarządu Ryszard Wtorkowski.

W Argentynie, LUG będzie produkować wyłącznie nowoczesne oprawy oświetleniowe w technologii LED, ze szczególnym naciskiem na oprawy dla przestrzeni miejskich – ulic, parkingów, parków i budynków publicznych. Fabryka będzie zarządzana przez powoływaną właśnie spółkę LUG Argentina, która wejdzie w skład Grupy Kapitałowej LUG. Będzie to już druga, po LUG do Brasil, spółka zielonogórskiej firmy w Ameryce Południowej.

 

Zaprenumeruj Oświetlenie LED