Dowolność w projektowaniu oświetlenia

6 sierpnia 2019
Dowolność w projektowaniu oświetlenia

Nowy system elastycznych pasków LED firmy LEDVANCE ułatwia realizowanie najbardziej wymagających projektów oświetleniowych. Paski LEDVANCE tworzą bardzo bogaty i wszechstronny system komponentów, który spełni różnorodne potrzeby projektantów profesjonalnego oświetlenia.

System elastycznych pasków LEDVANCE to wiele rozwiązań do wyboru, co pozwala na dowolność w projektowaniu. Można wybrać komponenty z zabezpieczeniem lub bez, z możliwością ściemniania, w pięciu temperaturach barwowych (od 2700 K do 6000 K) i współczynniku oddawania barw (CRI) Ra nawet 90 oraz strumieniu świetlnym od 300 do 2000 lm/m.

Paski elastyczne LEDVANCE są oferowane w trzech kategoriach cenowych: Superior Class, Performance Class i Value Class. Ich maksymalna trwałość wynosi 60 tys. godzin, a dodatkowo LEDVANCE udziela na produkty od 2 do 5 lat gwarancji.

Nowy system LEDVANCE oferuje znacznie więcej niż tylko paski LED na różnych poziomach cenowych z osłonami IP lub bez. To kompletne rozwiązanie, które obejmuje szeroką gamę profili (otwarte lub z ramką, do instalacji sufitowej lub ściennej), osłon i zasilaczy LED z funkcją ściemniania i bez. Dostępne są również liczne akcesoria: złącza zasilające, złącza do pasków, zakończenia i wsporniki montażowe – wszystko doskonale dopasowane do siebie. Ponadto system pasków LEDVANCE może być łączony z elementami innych uznanych producentów, co daje jeszcze większą dowolność i elastyczność zastosowań.

Projektowanie systemów oświetlenia wykorzystujących paski elastyczne LEDVANCE jest proste dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi, dostępnemu na stronie internetowej LEDVANCE (http://www.ledvance.com/led-strip-configurator). Przy jego pomocy można łatwo stworzyć małe i duże projekty, dopasowane do różnych zastosowań. Po zakończeniu konfiguracji program przygotowuje listę elementów koniecznych do instalacji.

Proces montażu również jest łatwy i szybki. Paski LED firmy LEDVANCE są oferowane w zoptymalizowanych długościach i mają wstępnie podłączone przewody po obu stronach – można je łatwo i dowolnie skracać.

Dzięki tym wszystkim cechom system pasków LEDVANCE jest bardzo wszechstronny. Sprawdza się idealnie przy oświetlaniu różnych przestrzeni, od prywatnych mieszkań po centra handlowe. Przykładowo paski LED o strumieniu świetlnym od 1000 do 2000 lm/m oraz barwie zbliżonej do światła dziennego (6500 K) zapewniają bardzo wysokiej jakości oświetlenie ogólne w dużych biurach, zwiększając wydajność i motywację do pracy. Wersje o strumieniu światła od 600 do 1000 lm/m oraz temperaturze barwowej 4000 K stanowią doskonałe rozwiązanie do oświetlania małych sal konferencyjnych, a paski LED firmy LEDVANCE o strumieniu świetlnym od 300 do 600 lm/m oferują światło akcentujące do fasad budynków, uzupełniając kompletną profesjonalną instalację oświetleniową.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED