Budowa fabryki LUG w Argentynie na ukończeniu

4 października 2017
Budowa fabryki LUG w Argentynie na ukończeniu

W poniedziałek, 2 października br. przedstawiciele Grupy Kapitałowej LUG SA odwiedzili argentyński park przemysłowy Parque Industrial S.A.P.E.M., gdzie na ukończeniu jest budowa zakładu produkcyjnego LUG Argentina, spółki wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LUG SA.

W spotkaniu na miejscu budowy fabryki udział wzięli m.in. gubernator prowincji Misiones Hugo Passalacqua i minister przemysłu prowincji Luis Lichowski. Grupę Kapitałową LUG SA reprezentowali prezes Zarządu Ryszard Wtorkowski i wiceprezes Zarządu Mariusz Ejsmont oraz z ramienia spółki LUG Argentina jej prezes Rogelio Bertone i dyrektor generalny Jorge Chamorro Escalona.

Inwestycja w Argentynie jest kolejnym etapem naszej ekspansji w Ameryce Łacińskiej. Na początku września na potrzeby projektów realizowanych na terenie argentyńskiej prowincji Misiones dostarczyliśmy 2 tys. szt. opraw oświetleniowych wyprodukowanych w naszych zielonogórskich zakładach. Kolejne dostawy w regionie będą już realizowane przez fabrykę w Argentynie, która pełną zdolność produkcyjną osiągnie w I kwartale przyszłego roku. Obecność LUG w Argentynie i na innych rynkach regionu będzie stale rosnąć – powiedział prezes Zarządu LUG SA Ryszard Wtorkowski.

W nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni blisko 1600 mkw. zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób. Fabryka będzie produkować nowoczesne oprawy oświetleniowe LED, szczególnie rozwiązania przeznaczone do oświetlenia powierzchni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi oraz budynki użyteczności publicznej.

Spółka LUG Argentina, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej LUG SA, będzie zajmować się nie tylko produkcją i montażem opraw oświetleniowych. W ramach naszej działalności w Argentynie będziemy również prowadzić działalność doradczą w zakresie nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych oraz angażować się w projekty związane z efektywnością energetyczną na terenie całej Republiki Argentyny – dodaje Ryszard Wtorkowski.

Zaprenumeruj Oświetlenie LED